Zmiany w świadczeniu Dobry start

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

15 lipca 2019

Od 1 lipca br. można składać online wnioski o świadczenie Dobry start. 9 lipca 2019 r. (wtorek) Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia rozszerzający krąg osób uprawnionych do świadczenia o uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci do 20 roku życia (w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami - do 24 roku życia) mogą składać wnioski o świadczenie na wyprawkę szkolną od 1 lipca drogą elektroniczną (za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną, (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową).

W przyjętym projekcie rozporządzenia ws. zmiany w programie Dobry start chodzi przede wszystkim o objęcie świadczeniem również uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

Uwaga!

Wnioski o świadczenie Dobry start na ten rok szkolny dla uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych, składane będą tylko drogą tradycyjną. Brak jest możliwości, w trakcie rozpoczętego już od 1 lipca 2019 r. okresu składania wniosków drogą elektroniczną, zmiany kreatorów bankowych w celu umożliwienia za pomocą bankowości elektronicznej złożenia wniosków o świadczenie Dobry start dla wyżej wskazanych osób.

Projekt rozporządzenia wprowadza także możliwość ubiegania się o świadczenie za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie wnioski o tzw. wyprawkę szkolną, obok drogi tradycyjnej, można składać drogą elektroniczną przez kanał bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

Zgodnie z projektem zmiany wejdą w życie od 1 sierpnia 2019 r.

Zofia Chmielewska
Dyrektor
GOPS w Siekierczynie

 

Zofia Chmielewska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS w Siekierczynie
Data utworzenia:2019-07-15
Data publikacji:2019-07-15
Osoba sporządzająca dokument:Zofia Chmielewska
Osoba wprowadzająca dokument:Zofia Chmielewska
Liczba odwiedzin:968

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2019-07-15 14:07:47Dodanie informacjiZmiany w świadczeniu Dobry start