Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka – jest zima, zbliżają się niskie temperatury

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

31 grudnia 2015

Zbliżają się niskie temperatury w obecnym okresie zimowym, dlatego działając w trosce o bezpieczeństwo i dobro osób potrzebujących wsparcia, apeluję do mieszkańców gminy Siekierczyn o zwrócenie uwagi na trudną sytuację osób, które są szczególnie narażone na skutki niskich temperatur i trudnych warunków atmosferycznych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siekierczynie posiada już rozeznanie sytuacji większości mieszkańców gminy, lecz mogą pojawić się nowe osoby, wymagające udzielenia pomocy i wsparcia.

Wzmożonym zainteresowaniem obdarzone powinny zostać osoby chore, samotne, starsze, niepełnosprawne oraz bezdomne.

Zainteresowanie się i włączenie w działania na rzecz osób potrzebujących mają istotny wpływ na poprawę ich sytuacji życiowej, szczególnie trudnej w okresie zimowym.

Wszelkie działania profilaktyczne związane z okresem zimowym podejmowane przez służby społeczne są realizowane w sposób priorytetowy.

Tegoroczne przygotowania służb społecznych do trudnego okresu zimy oraz wyczulenie nas wszystkich na trudny los ludzi potrzebujących pomocy, powinny pozwolić zapobiec drastycznym skutkom, jakimi mogą grozić niekorzystne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza niskie temperatury.

Wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli odpowiednim służbom na czas przyjść z pomocą, a każdą informację o osobach potrzebujących pomocy należy przekazywać odpowiednim służbom.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Siekierczynie; 59 – 818 Siekierczyn 271 (parter budynku Urzędu Gminy Siekierczyn) pracuje od poniedziałku do piątku.

Poniedziałek 8.00 – 16.00, wtorek – piątek 7.30 – 15.30.

Tel. / fax 75 722 17 30; e-mail: gops@siekierczyn.pl

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu tel. 75 722 90 00, tel. 997 lub 112.

 

Zofia Chmielewska

Kierownik GOPS w Siekierczynie

Zofia Chmielewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Niskie temperatury

    Niskie temperatury

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS w Siekierczynie
Data utworzenia:2015-12-31
Data publikacji:2015-12-31
Osoba sporządzająca dokument:Zofia Chmielewska
Osoba wprowadzająca dokument:Zofia Chmielewska
Liczba odwiedzin:4449