PRZYZNAWANIE ZASIŁKÓW STAŁYCH OD STYCZNIA 2017 ROKU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

3 stycznia 2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siekierczynie informuje, że począwszy od 1 stycznia 2017 r. następują zmiany w ustawie o pomocy społecznej dotyczące przyznawania zasiłków stałych.

Osoba, która nie posiada orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy lub orzeczenia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i nie ma innych środków na utrzymanie, może złożyć wniosek do ośrodka pomocy społecznej o przyznanie jej zasiłku stałego. Do wniosku załącza się potwierdzenie złożenia dokumentów na komisję lekarską. W przypadku złożenia wniosku o zasiłek stały, ośrodek pomocy społecznej wszczyna postępowanie o ustalenie uprawnienia do zasiłku stałego i przeprowadza wywiad środowiskowy. Postępowanie to zawiesza się do czasu dostarczenia orzeczenia o niepełnosprawności. Po otrzymaniu niezbędnego orzeczenia, osoba ubiegająca się o zasiłek stały powinna je złożyć w ośrodku pomocy społecznej w okresie 60 dni od jego otrzymania. Ośrodek przyzna zasiłek stały od miesiąca, w którym złożono wniosek o jego przyznanie. Natomiast gdy orzeczenie złożone zostanie po terminie 60 dni od jego otrzymania, zasiłek stały przyznaje się od miesiąca jego dostarczenia do ośrodka pomocy społecznej.

W okresie oczekiwania na wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, osoba będzie mogła otrzymać zasiłek okresowy z urzędu, tj. bez konieczności składania wniosku o jego przyznanie.

Dyrektor Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Siekierczynie
- Zofia Chmielewska -

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-03
Data publikacji:2017-01-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3904

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2017-01-03 13:58:57EdycjaPRZYZNAWANIE ZASIŁKÓW STAŁYCH OD STYCZNIA 2017 ROKU
2017-01-03 13:56:06Dodanie informacjiPRZYZNAWANIE ZASIŁKÓW STAŁYCH OD STYCZNIA 2017 ROKU