Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siekierczynie z nowym sprzętem komputerowym dzięki wsparciu PSE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 września 2019

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siekierczynie rozpoczęli pracę na nowym sprzęcie komputerowym. Cztery komputery trafiły do ośrodka we wrześniu dzięki wsparciu otrzymanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Z roku na rok zwiększa się zakres zadań kadry siekierczyńskiego GOPS w obszarze udzielanej pomocy społecznej. Obsługa spraw mieszkańców w ramach ogólnopolskich i lokalnych programów socjalnych wymaga pracy na urządzeniach pozwalających na szybką i sprawną obsługę wniosków – stacjonarnie oraz zdalnie. Dotychczasowy sprzęt komputerowy, z którego korzystali pracownicy GOPS, nie odpowiadał na te wymogi.

Grant przyznany przez PSE znacząco wpłynie na poprawę jakości usług świadczonych przez placówkę na rzecz społeczności lokalnej. W tym przypadku mowa o prowadzeniu spraw kilkuset rodzin zamieszkujących gminę (łącznie ponad 1000 osób).

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Siekierczyn PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice. Dzięki tym inwestycjom możliwa będzie poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części kraju.

Lista wszystkich zwycięskich dolnośląskich projektów jest dostępna na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl

 logotyp

Zofia Chmielewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS w Siekierczynie
Data utworzenia:2019-09-13
Data publikacji:2019-09-13
Osoba sporządzająca dokument:Zofia Chmielewska
Osoba wprowadzająca dokument:Zofia Chmielewska
Liczba odwiedzin:1032

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2019-09-13 12:25:23Dodanie informacjiGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siekierczynie z nowym sprzętem komputerowym dzięki wsparciu PSE