Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nabór wniosków na realizację zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Siekierczyn w 2018 r.

Nabór wniosków na realizację zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Siekierczyn w 2018 r.

30 stycznia 2018

Wójt Gminy Siekierczyn zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie ze środków Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Siekierczyn w 2018 r.

Zofia Chmielewska
Czytaj więcej o: Nabór wniosków na realizację zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Siekierczyn w 2018 r.
Przejdź do - KOPERTA  ŻYCIA

KOPERTA ŻYCIA

25 stycznia 2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siekierczynie informuje, że w miesiącu lutym 2018 roku rozpoczyna realizację projektu socjalnego pn. „KOPERTA ŻYCIA”. Projekt jest skierowany do mieszkańców Gminy Siekierczyn: osób w podeszłym wieku, osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych, mieszkających samotnie.

 

Zofia Chmielewska
Czytaj więcej o: KOPERTA ŻYCIA
Przejdź do - Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

20 listopada 2017

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, składam serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka.

Życzę pomyślnej realizacji planów w życiu zawodowym i osobistym.

Dyrektor
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Siekierczynie

 

Czytaj więcej o: Dzień Pracownika Socjalnego
Przejdź do - Szkolenie pracowników samorządowych i przedstawicieli organizacji pozarządowych

Szkolenie pracowników samorządowych i przedstawicieli organizacji pozarządowych

7 listopada 2017

W dniu 20 października 2017 r. w godz. 9.00 – 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zarębie odbyło się szkolenie pracowników samorządowych gminy Siekierczyn i przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy.

Zofia Chmielewska
Czytaj więcej o: Szkolenie pracowników samorządowych i przedstawicieli organizacji pozarządowych
Przejdź do - INFORMATOR - jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim

INFORMATOR - jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim

3 listopada 2017
Zofia Chmielewska
Przejdź do - UWAGA – DOTYCZY WYPŁATY ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZWEGO 500+

UWAGA – DOTYCZY WYPŁATY ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZWEGO 500+

18 października 2017

W związku z początkiem nowego okresu zasiłkowego 2017/2018 i dużą ilością spraw, uprzejmie informujemy, że pierwsza wypłata świadczeń za miesiąc wrzesień 2017 r. dla osób, które odebrały decyzję przyznającą w sprawie świadczenia wychowawczego 500+ nastąpi w okresie od 20 do 27 października 2017 r.

 

Zofia Chmielewska
Przejdź do - Projekt socjalny pn. „FAŁSZYWY WNUCZEK - NIE DAM SIĘ OSZUKAĆ!”

Projekt socjalny pn. „FAŁSZYWY WNUCZEK - NIE DAM SIĘ OSZUKAĆ!”

6 października 2017

 

Projekt jest kontynuacją projektu socjalnego z 2015 r. i z 2016 r. dotyczy zorganizowania spotkań/odwiedzin w miejscu zamieszkania z osobami starszymi, osobami niepełnosprawnymi i zamieszkującymi samotnie na terenie gminy Siekierczyn. Polega głównie na przygotowaniu wizyt informacyjnych w środowisku i na dystrybucji ulotek informacyjnych, które mają na celu uświadomienie osobom, jak należy uniknąć zagrożeń, nie dać się oszukać i bezpiecznie funkcjonować w środowisku swojego zamieszkania.

 

Zofia Chmielewska
Przejdź do - Badania mammograficzne

Badania mammograficzne

28 lipca 2017

W dniu 13 sierpnia 2017 r. w miejscowości SIEKIERCZYN  odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania). 

Zofia Chmielewska

Nowy okres świadczeniowy dla Programu Rodzina 500+

25 lipca 2017

 1 października br. rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy dla programu Rodzina 500+. Aby ubiegać się o przyznanie świadczenia należy złożyć wniosek. Główne zasady przyznawania świadczeń pozostają bez zmian., szczególnie jeżeli chodzi o kwoty wsparcia oraz kryteria, na podstawie których są one przyznawane.

Prawo do wsparcia w ramach programu Rodzina 500+ ustalane jest na okres roku – od dnia 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Rokiem kalendarzowym, który będzie brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do świadczenia wychowawczego będzie rok 2016.

Zofia Chmielewska
Czytaj więcej o: Nowy okres świadczeniowy dla Programu Rodzina 500+

Formularze na nowy okres zasiłkowy

21 lipca 2017

Wnioski wraz z załącznikami na nowy okres zasiłkowy/ świadczeniowy, rozpoczynający się 1 października 2017 r.  oraz 1 listopada 2017 r. znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod punktami:

Zofia Chmielewska
Czytaj więcej o: Formularze na nowy okres zasiłkowy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-02
Data publikacji:2015-04-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4206